Ana Sayfa Blog

Hijyen Kolisi Dağıtımı

0

Şehit Serhat Önder Çocuk Koruma Merkezimiz, Çocuk Programları tarafından hazırlanan UNICEF Türkiye hijyen kitlerini ve çocuk kitap setlerini dağıtmaya devam ediyor.

Psikolojik Sağlamlık Geliştirme Programı

0

Şehit Serhat Önder Çocuk Koruma Merkezimiz, Pursaklar Fen Lisesi öğrencilerine yönelik 10 haftalık Psikolojik Sağlamlık Geliştirme Programının ilk oturumunu gerçekleştirmiştir. Programın hedefi bireylerin zor koşullara rağmen bu olumsuz koşullarla baş edebilme ve uyum becerilerinin geliştirilmesini desteklemektir. Travma ve zorlu yaşam olaylarının tanımı yapılarak bireylerin bu yaşam olaylarıyla etkili baş etme becerilerinin ve sağlıklı uyum sürecinin nasıl gerçekleştirilebileceği üzerinde durulmaktadır.Programın ilk oturumunda tanışma aktivitesi gerçekleştirilmiş, katılımcıların duygularını tanımlama ve ifade etme becerilerini geliştirmesi amaçlanmıştır.

Hijyen kurallarına uyuyor haklarımızı öğreniyoruz.

0

Hijyen kurallarına uyuyor haklarımızı öğreniyoruz.?Şehit Serhat Önder Çocuk Koruma Merkezimiz, okula başlayan çocuklara yönelik, Covid-19 salgınından korunma yolları ve Çocuk Hakları Farkındalık Eğitimi vermiştir. ?Etkinlikte sosyal mesafe kurallarına uyarak; çocukların hakları ve hijyen kuralları hakkında farkındalık kazanmaları bununla birlikte uyum, dikkat ve iletişim becerilerini geliştirilmesi hedeflenmiştir.

“Düzenli Kontrol, Erken Teşhis”

0

Türk Kızılay Ankara Şube personelleri ve gönüllülerine iki farklı oturumda, Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yapan Diyetisyen ve Hemşire tarafından Meme Kanseri Farkındalık Ayı kapsamında eğitim verilmiştir.